Specifications
| Brand | ZELOS |
|---|---|
| Model | GT |
| Movement | Miyota 9133 With PR Display |
| Water Resistance | 100 m |
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Warranty | 365 Days Movement |
| Case Thickness | 40mm |
| Case Diameter | 10.8mm |
| Glass | Sapphire Crystal Box Shaped |























